MÖBLER / Bord / Sybord 5373070
nr 537 3070
Sybord
Sekelskifte 1900, Intarsia, [skada; spricka; repa; nagg eller slitage], längd: 63, djup: 43, höjd: 72
Utrop:
300 kr
Såld:
300 kr
måndag 25 augusti 2008
kl 16:53:08
25/8 16:48:08
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Tenn
Metalliskt grundämne; Sn. Förekommer främst i mineralet kasseteri; tennsten.
Mässing
Farstagods